Piąty z rzędu wzrost kursu złota

opublikowano: 25-01-2023, 20:34
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs złota nadal poprawia dziewięciomiesięczne maksima. W środę rósł dzięki słabnięciu dolara i spadkowi rentowności obligacji USA.

Notowaniom złota sprzyja to, że dni podwyżek stóp procentowych są już policzone, powiedział Market Watch Fawad Razaqzada, analityk City Index. Rosnące przekonanie o słabnięciu inflacji w USA i zbliżającym się złagodzeniu polityki monetarnej Fed spowodowało, że złoto drożeje o ponad 6 proc. od początku roku. W środę notowaniom kruszcu sprzyjał wzrost awersji do ryzyka po tym jak prognozy Microsoftu ożywiły obawę nadejścia okresu słabszych wyników największych spółek nowych technologii.

Na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złota z lutowych kontraktów rósł o 0,4 proc. do 1942,60 USD. Jest najwyższy od 21 kwietnia ubiegłego roku. Pięć wzrostów kursu złota z rzędu zdarzył się ostatnio w na przełomie lipca i sierpnia ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane