Pięć minut dla energii

opublikowano: 28-09-2017, 22:00

Czy człowiek ma wpływ na klimat? Dlaczego domy są energetycznymi wampirami? Wystarczy pięć minut w tygodniu, by to zrozumieć.

Od 24 września w każdą niedzielę na kanale YouTube WWF Polska ma premierę jeden z dziesięciu odcinków serii „Punkt krytyczny” zrealizowanej w projekcie „Energia odNowa”. Seria ma pokazać, co nas czeka w najbliższych latach, jeśli nic się nie zmieni w podejściu do energii i ochrony środowiska. Wbrew pozorom decyzje i działania znajdują się w zasięgu zwykłego człowieka, np. wybierając przedstawicieli władz lub zmieniając codzienne nawyki możemy się przyczynić się do poprawy sytuacji środowiska. Zobaczymy co jeść, a czego nie, by zmniejszyć swój ślad węglowy, jak mniej śmiecić i skąd pochodzi ropa do naszych samochodów.

Dowiemy się też, jak nasi sąsiedzi radzą sobie z odchodzeniem od paliw kopalnych i nad czym pracują młodzi naukowcy, by zrewolucjonizować świat energii.

— Projekt „Energia odNowa” skupia się na uświadomieniu Polakom, że kończy się epoka ropy i węgla i musimy przejść na inne, bardziej wydajne i bezpieczne źródła energii, np. wiatr i słońce — mówi Tobiasz Adamczewski ekspert ds. klimatu i energii w Fundacji WWF Polska.

10 odcinków „Punktu krytycznego” to kontynuacja projektu „Energia odNowa” Fundacji WWF i partnerów. Wcześniej powstał pełnometrażowy dokument „Punkt krytyczny. Energia odNowa”, który w maju 2017 r. miał premierę na festiwalu Millenmium Docs Against Gravity, a następnie był prezentowany w Polsce i za granicą. W każdym odcinku spotykamy Marcina Dorocińskiego, który jest także narratorem. Serię wyreżyserował Łukasz Bluszcz, reżyser i scenarzysta programów i filmów dokumentalnych dla Discovery czy BBC. Producentem wykonawczym jest Vision House Productions. Partnerami projektu „Energia odNowa” są: Instytut na rzecz Ekorozwoju, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Instytut Energetyki Odnawialnej. Obsługą PR zajmuje się agencja First Aid Communication. Więcej informacji na www.energiaodnowa.pl.

Premiery odcinków na YouTube:

Rewolucja żywieniowa, 24 IX Energia z wiatru, 1 X Alternatywny transport, 8 X Energia w Twoim domu, 15 X Trujesz — płać, 22 X Trujące powietrze, 29 X Schyłek węgla, 5 XI Energia od słońca, 12 XI Świadoma konsumpcja, 26 XI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu