Czytasz dzięki

Pięć okazji do kupienia

ET
opublikowano: 06-10-2011, 00:00

Millennium

To 7. pod względem sumy bilansowej bank (48,3 mld zł po I półroczu). Millennium wyceniane jest na 1,4 mld EUR. Ważnym aktywem banku jest bardzo dobra sieć sprzedaży. Minus to potężny portfel kredytów hipotecznych (65 proc. wszystkich kredytów), w tym głównie frankowych.

Kredyt Bank

Nieoficjalna wycena Warty i Kredyt Banku to 2,6 mld zł. Suma bilansowa banku 44,3 mld zł (po I półroczu) daje mu ósme miejsce w branży. Słabością banku jest uzależnienie od finansowania matki, które wynosi 9 mld zł.

DZ Bank

25. na liście banków z sumą bilansową prawie 2,8 mld zł (po I kwartale). Ma pięć oddziałów i brak presji na sprzedaż. Niemiecki właściciel nie chce go w każdym razie spieniężyć tanio. DZ jest rentowny i jak mówią w branży – „jeść nie woła”.

DnB Nord

22. pod względem sumy bilansowej (10 mld zł po I półroczu), na który składają się głównie kredyty hipoteczne. Na razie podobno tylko jeden kredyt został uznany za stracony. Dobra jakość to jedno. Nowy właściciel będzie musiał jednak znaleźć źródła finansowania, które teraz dostarcza matka.

Alior Bank

Startował w szczycie kryzysu 2008 r. niemal równo trzy lata temu. W tym czasie zbudował 11,4 mld zł sumy bilansowej. Dużą wartością banku jest wizerunek nowoczesnego banku, jaki wykreował. Nieco kłóci się z tym pomysł obsługi za darmo rachunków masowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane