Pięciu gra o KRUS

KL
opublikowano: 20-07-2009, 00:00

Najwięksi operatorzy

Najwięksi operatorzy

stanęli do informatycznego

przetargu. Jest się o co bić

— jego wartość

to 100-150 mln zł.

Zakończył się pierwszy etap publicznego przetargu na sieć VPN (virtual private network) oraz przesył danych dla Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Ten, kto go wygra, podpisze pięcioletni kontrakt wart 100-150 mln zł. Obejmować będzie m.in. budowę sieci w 250 lokalizacjach w całej Polsce. W kryzysie kilkuletni kontrakt, obejmujący także świadczenie usług, to nie lada gratka. Według naszych informacji, do przetargu stanęło pięciu graczy. Znamy tożsamość czterech oferentów. To konsorcjum Crowley Data Poland z Comarchem i litewskim integratorem FIMA, a także m.in. Telekomunikacja Polska, Netia i — co zaskakujące — oddzielnie Comarch Services.

Przetarg jest dwustopniowy — w pierwszym etapie sprawdzano, czy firmy, które do niego stanęły, spełniają formalne i techniczne wymagania. Dopiero w drugim etapie firmy przedstawią oferty wraz z cenami. Poprzeczkę dla startujących podobno ustawiono bardzo wysoko.

Konfiguracja chętnych w obecnym przetargu jest inna niż w poprzedniej edycji. Pięć lat temu podobny kontrakt wygrała Telekomuni- kacja Polska, która o włos wyprzedziła grupę złożoną z Crowleya, Netii, Comarchu i ATM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy