Piecobiogaz finiszuje

AT
16-02-2009, 00:00

Poznańska spółka wybierająca się na giełdę zarobiła w 2008 r. o 41,6 proc. więcej niż rok wcześniej. Zapisy na akcje wkrótce.

Poznańska spółka wybierająca się na giełdę zarobiła w 2008 r. o 41,6 proc. więcej niż rok wcześniej. Zapisy na akcje wkrótce.

Dzisiaj kończy się budowa księgi popytu na akcje Piecobiogazu, specjalizującego się w świadczeniu usług budowlanych w ramach projektów inwestycyjnych. To trzecia próba przeprowadzenie pierwszej publicznej emisji akcji.

— Spotykamy się z inwestorami. Spełniliśmy oczekiwania rynku, czyli na przykład znieśliśmy uprzywilejowanie części akcji co do dywidendy — mówi Wiktoria Wiśniewska, prezes Piecobiogazu.

Spółka oferuje 9 mln akcji. Zapisy na akcje (w widełkach 3,6 zł — 8 zł) ruszą 18 lutego. Przed weekendem Piecobiogaz pochwalił się wynikami z ubiegłego roku. Przychody sięgnęły 120,7 mln zł, wobec 82,4 mln zł rok wcześniej, co oznacza 46,5-procentowy wzrost (i były większe o 700 tys. zł od prognoz). W 2008 r. spółka zarobiła na czysto 6,3 mln zł wobec 4,4 mln zł w 2007 r., czyli ponad 41,6 proc. więcej.

Niedawno Piecobiogaz obniżył prognozy zysku netto z 9,6 mln zł do 6,2 mln zł. To skutek wstrzymania sprzedaży nieruchomości w Grudziądzu.

— Zamierzamy wydzierżawić część nieruchomości — tłumaczy Wiktoria Wiśniewska.

Spółka podtrzymuje prognozy wyników w 2009 r. — 220 mln zł przychodów i 17,2 mln zł zysku netto.

— Zrealizujemy prognozę, jeśli pozyskamy z giełdy 32 mln zł [co oznaczałoby sprzedaż akcji po najniższej cenie — red.]. Jeśli uda się więcej, to je przekroczymy — zapewnia prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Piecobiogaz finiszuje