„Pieczęć Doskonałości” wstępem do dotacji

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 26-02-2018, 22:00

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło konkurs dotacyjny dla firm MSP, które mają tzw. status Seal of Excellence („Pieczęć Doskonałości”).

To znak jakości przyznawany przez Komisję Europejską projektom obejmującym przełomowe innowacje. Zostały one bardzo wysoko ocenione przez międzynarodowych ekspertów, ale z powodu ograniczonego budżetu nie otrzymały dofinansowania w ramach unijnego programu Horyzont 2020. Granty oferuje „Szybka ścieżka”, czyli poddziałanie 1.1.1 programu Inteligentny Rozwój (POIR).

Budżet naboru wynosi 50 mln zł. Wysokość dofinansowania w konkursie jest uzależniona od wielkości firmy i rodzaju prac badawczych. Przedsiębiorca składający wniosek o grant musi zadbać, aby jego projekt wpisywał się w co najmniej jedną krajową inteligentną specjalizację i nie był wcześniej oceniany w innym naborze NCBR. Warto podkreślić, że konkurs jest przeznaczony dla małych i średnich graczy, którzy realizują projekty w regionach słabiej rozwiniętych, czyli poza województwem mazowieckim.© Ⓟ

WAŻNA DATA

3.04

Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.1.1 POIR. Nabór zakończy się 28 grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / „Pieczęć Doskonałości” wstępem do dotacji