Piekarnia w Nowej Soli rośnie jak na drożdżach

opublikowano: 25-01-2021, 14:40

Dostawca produktów piekarniczych, Lantmännen Unibake, kosztem 40 mln EUR rozbuduje zakład w Nowej Soli. Wejdzie na rynek detaliczny.

Lantmännen Unibake, który od 2018 r. produkuje w Nowej Soli wyroby piekarnicze, rozbuduje zakład. Firma zainwestuje 40 mln EUR w linię produkcyjną pieczywa do hamburgerów i hot dogów, urządzenia do pakowania na rynek detaliczny, zwiększenie powierzchni piekarni i magazynu. Rozbudowa ruszy w styczniu, a rozpoczęcie produkcji na nowej linii – w II kw. 2022 r.

– Zakład w Nowej Soli to już dziś nasza największa i najnowocześniejsza piekarnia, wytwarzająca szeroką gamę pieczywa dla branży fast food, w różnych odmianach i rozmiarach. Inwestycja zwiększy moce produkcyjne, pozwoli jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby klientów w sektorze gastronomicznym, a dodatkowo – rozpocząć ekspansję na rynku detalicznym – mówi Jacek Górecki, dyrektor zarządzający regionu Polski i Węgier w Lantmännen Unibake.

W tej chwili piekarnia w Nowej Soli zatrudnia ponad 150 pracowników, a jej rozbudowa stworzy kolejnych 30-40 miejsc pracy. Zakład w Nowej Soli zaopatruje się w większość surowców na polskim rynku, dlatego inwestycja przełoży się też pośrednio na miejsca pracy u dostawców i kontrahentów.

Obecnie w piekarni w Nowej Soli na dwóch liniach wypiekane są bułki do hamburgerów, hot dogów klasycznych (tzw. amerykańskich) i hot dogów w stylu francuskim (bagietka z wydrążonym otworem na dodatki). Klientami spółki w Polsce są sieci restauracji szybkiej obsługi, stacji benzynowych, sklepów detalicznych i duże sieci handlowe. Odbiorcami są także klienci działający na kilkudziesięciu rynkach europejskich, a także na Bliskim Wschodzie czy w Azji.

Lantmännen Unibake jest obecny w Polsce od początku lat dziewięćdziesiątych. Poza zakładem w Nowej Soli, produkuje też w Stanisławowie Pierwszym w gminie Nieporęt koło Warszawy. Zatrudnia ponad 450 osób. W 2019 r. firma dostarczyła pieczywo o łącznej wartości około 300 mln zł.

Piekarniczy koncern ma 34 piekarnie w 15 krajach Europy, zatrudnia ponad 6 tys. pracowników i dostarcza mrożone i świeże produkty piekarnicze na rynek detaliczny i gastronomiczny, w ponad 60 krajach na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane