Pieniądze dla studenta

SW
opublikowano: 24-06-2013, 00:00

Skąd wziąć pieniądze na pierwszy biznes? — Z kredytu studenckiego! — radzi Paweł Tomczyk, szef firmy Rearden Technology.

To oczywiście pomysł dla studentów. W ramach takiego kredytu mogą oni dostawać 600 zł miesięcznie przez cały okres nauki. W sumie po pięciu latach można zgromadzić 30 tys. zł plus zarobione na koncie oszczędnościowym odsetki. Spłata zaczyna się po dwóch latach od momentu ukończenia studiów, a oprocentowanie nie jest wysokie. Zdaniem prezesa Rearden Technology, młodzi powinni obudzić w sobie ducha przedsiębiorczości, bo na rynku pracy nie jest wesoło. Dane urzędów pracy pokazują, że w kraju mamy ponad 443 tys. młodych osób bez pracy, które jeszcze nie ukończyły 25. roku życia. Jest to co piąty bezrobotny. Obecna sytuacja gospodarcza oraz niepewna sytuacja na rynku pracy nie dają wiele nadziei, że to się szybko zmieni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu