Pierwsza wiecha BBI

KSA
opublikowano: 11-09-2009, 00:00

Debiutancka inwestycja funduszu nieruchomościowego już wyrosła. Finał budowy wiosną.

Debiutancka inwestycja funduszu nieruchomościowego już wyrosła. Finał budowy wiosną.

Wiecha zawisła wczoraj na Domu na Dolnej. Apartamentowiec na warszawskim Mokotowie już osiągnął zaplanowaną wysokość, została tylko wykończeniówka.

— Planujemy zakończenie inwestycji w marcu, kwietniu przyszłego roku — mówi Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

Spółka sprzedała połowę z 50 mieszkań. W części usługowej budynku mieścić się będzie m.in. przychodnia. Dom na Dolnej to pierwszy nabierający realnych kształtów mieszkaniowy projekt funduszu nieruchomościowego. Drugim może stać się Rezydencja Foksal w centrum stolicy w miejscu wyburzonego kina Skarpa.

— Kończymy rozmowy z bankami w sprawie finansowania i negocjujemy z firmami budowlanymi. Generalny wykonawca zostanie wybrany w październiku — informuje Michał Skotnicki.

BBI Development dopina też warunki współpracy z firmą Lieberecht Wood przy biurowo-handlowym projekcie na pl. Unii Lubelskiej w miejscu Supersamu. Partner ma objąć połowę udziałów. Fundusz szuka też partnera do Konesera (budynki po fabryce wódki na Pradze) i przygotowuje się do fuzji z Juvenesem.

— Połączeniowe walne planujemy na koniec listopada — mówi Michał Skotnicki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu