Pierwsza wiecha BBI

KSA
opublikowano: 11-09-2009, 05:54

Debiutancka inwestycja funduszu nieruchomościowego już wyrosła. Finał budowy wiosną.

Wiecha zawisła wczoraj na Domu na Dolnej. Apartamentowiec na warszawskim Mokotowie już osiągnął zaplanowaną wysokość, została tylko wykończeniówka.

— Planujemy zakończenie inwestycji w marcu, kwietniu przyszłego roku — mówi Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

Spółka sprzedała połowę z 50 mieszkań. W części usługowej budynku mieścić się będzie m.in. przychodnia. Dom na Dolnej to pierwszy nabierający realnych kształtów mieszkaniowy projekt funduszu nieruchomościowego. Drugim może stać się Rezydencja Foksal w centrum stolicy w miejscu wyburzonego kina Skarpa.

— Kończymy rozmowy z bankami w sprawie finansowania i negocjujemy z firmami budowlanymi. Generalny wykonawca zostanie wybrany w październiku — informuje Michał Skotnicki.

BBI Development dopina też warunki współpracy z firmą Lieberecht Wood przy biurowo-handlowym projekcie na pl. Unii Lubelskiej w miejscu Supersamu. Partner ma objąć połowę udziałów. Fundusz szuka też partnera do Konesera (budynki po fabryce wódki na Pradze) i przygotowuje się do fuzji z Juvenesem.

— Połączeniowe walne planujemy na koniec listopada — mówi Michał Skotnicki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Pierwsza wiecha BBI