Pierwszy dom zrobotyzowanej drukarki 3D

  • DI
opublikowano: 11-04-2018, 22:00

We francuskiej miejscowości Nantes powstał pierwszy dom pobudowany dzięki technologii druku 3D.

We francuskiej miejscowości Nantes powstał pierwszy dom pobudowany dzięki technologii druku 3D.

Zobacz więcej

Fot. Univ Nantes

Według badaczy związanych z uniwersytetem w Nantes, którzy są odpowiedzialni za projekt, do wydrukowania domu, stworzonego za pomocą zrobotyzowanej drukarki 3D, użyto specjalnego polimeru, którego trwałość wynosi około 100 lat. Robot o nazwie BatiPrint3D nad budową domu pracował przez 18 dni. W tym czasie powstały szkielety ścian, które następnie wypełniono betonem.

Dom wyposażony będzie w różnorodne czujniki, których zadaniem będzie m.in. monitoring jakości powietrza, wilgotności i temperatury, a także urządzenia służące do pomiarów właściwości termalnych materiałów, z których został stworzony. Według twórców, polimer z którego zostały wydrukowane ściany, powinien wykazywać właściwości energooszczędne. Władze w Nantes poinformowały, że w przyszłości planują powstanie kolejnych budynków zbudowanych z wykorzystaniem technologii druku 3D. Wśród nich znajdzie się dom wielorodzinny oraz gmach użyteczności publicznej. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy