Pierwszy komiks z Supermanem sprzedany za 3,25 mln USD

PAP , DI
opublikowano: 08-04-2021, 12:46

Jeden z około 100 zachowanych egzemplarzy komiksu z 1938 r., w którym po raz pierwszy pojawiła się postać Supermana, został sprzedany za rekordową kwotę.

Zeszyt opowiadający historię przybycia Supermana z planety Krypton na Ziemię uważany jest za początek gatunku opowieści o superbohaterach – powiedział Vincent Zurzolo, współwłaściciel platformy aukcyjnej ComicConnect, na której wylicytowano za zeszyt 3,25 mln USD, co czyni go najcenniejszym komiksem na świecie.

Sprzedawany w 1938 r. za 10 centów komiks, pierwszy z serii „Action Comics”, miał nakład kilkuset tysięcy egzemplarzy. Zachowało się prawdopodobnie około 100 z nich.

Według platformy aukcyjnej sprzedawca kupił jeden z najlepiej zachowanych egzemplarzy komiksu w 2018 r. za ponad 2 mln USD. Nowy właściciel pozostaje anonimowy, ale w komunikacie platforma poinformowała, że inwestowaniem w komiksy zajmuje się od niedawna.

W 2014 r. inny egzemplarz tego samego komiksu został sprzedany na platformie eBay za 3,2 mln USD. [DI, PAP]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane