Pierwszy kurort narciarski wyeliminował plastik

opublikowano: 01-01-2020, 22:00

Włosi wzięli sobie do serca dobro planety.

Zarząd wyciągu narciarskiego Pejo 3000 w regionie Trydent-Górna Adyga na terenie Val di Sole (popularny region wycieczkowy Polaków) wprowadził zakaz używania wszelkich plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku — informuje „The Local”. Tym samym jest to pierwszy ekologiczny, wolny od plastiku kurort narciarski w Europie (prawdopodobnie też na świecie). Zakaz obowiązuje od początku tego sezonu. Dotyczy m.in. plastikowych toreb, butelek, naczyń i sztućców.

Decyzja jest efektem badań, z których wynika, że na pobliskim lodowcu Forni Glacier (w paśmie Dolomitów) zalegają ogromne ilości mikroplastiku, który był częścią wyrzucanych przez turystów odpadów, a także strojów i ekwipunku narciarzy. Naukowcy włoskich uniwersytetów szacują, że znajduje się tam 131-162 mln plastikowych odłamków, czyli mniej więcej tyle, ile w europejskich akwenach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane