„Pierwszy Milion” na start

MBE
opublikowano: 26-01-2012, 00:00

To już ostatnia szansa na wzięcie udziału w konkursie, w którym można zgarnąć 1 mln zł na start w biznesie.

Jeszcze tylko przez kilka dni można zgłaszać się do konkursu „Pierwszy Milion” adresowanego do osób, które chciałyby zdobyć pieniądze na rozkręcenie działalności. Zgłoszenia można przesyłać do 31.01. Całkowita pula nagród to niemal 2 mln zł (1 mln zł za I miejsce, 500 tys. zł za II i 250 tys. zł za III). W konkursie może wziąć udział każdy przedsiębiorca i każda osoba z pomysłem na biznes.

Należy przesłać biznesplan oraz dołączyć opis swojej działalności. Jury konkursu, oceniając zgłoszenia, w pierwszej kolejności będzie brało pod uwagę: plan marketingowy, strategię cenową oraz prognozę finansową. Na końcową ocenę projektu będzie miała też wpływ analiza sytuacji rynkowej i konkurencji wykonana przez uczestnika.

Spośród przesłanych projektów jury wyłoni 20 finalistów, którzy będą mogli w bezpośredniej rozmowie zaprezentować organizatorom swój pomysł biznesowy. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w marcu.

— W Polsce zarejestrowanych jest prawie 4 miliony przedsiębiorstw, z których połowa aktywnie działa na rynku. Firmy z sektora MSP odpowiadają za 48,4 proc. polskiego PKB. Te dane wyraźnie pokazują, że Polacy chętnie angażują się w prowadzenie działalności biznesowej. Widać to po liczbie zgłoszeń, jakie do nas napłynęły. W ostatnim miesiącu otrzymaliśmy m.in. projekty z branży internetowej, komunikacyjnej i nowych technologii — mówi Dariusz Krawczyński, prezes Platinum Finance, współorganizatora konkursu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy