Pierwszy raper-miliarder

opublikowano: 04-06-2019, 07:10

Jay-Z został oficjalnie uznany pierwszym raperem-miliarderem. Forbes ogłosił, że według „konserwatywnych” szacunków łączny majątek męża Beyonce przekroczył 1 mld USD.

Forbes zwraca uwagę, że Jay-Z zbudował imperium w biznesie muzycznym, modowym, inwestycyjnym i handlu nieruchomościami kreując marki, a nie jedynie je wspierając.

Jay-Z
Jay-Z

49-letni Jay-Z stał się znany w 1996 roku kiedy wyszedł jego debiutancki album „Reasonable Doubt”. Wydany w 2001 roku album „The Blueprint” został w marcu dodany do zbiorów muzycznych Biblioteki Kongresu USA w związku z uznaniem za dzieło „znaczące kulturowo, historycznie i estetycznie”. 

Wśród aktywów, które ma Jay-Z, Forbes wymienia m.in. katalog muzyczny o wartości 75 mln USD, akcje Ubera wartości ok. 70 mln USD, udziały w serwisie streamingowym Tidal wartości 100 mln USD, kolekcję dzieł sztuki wartości ok. 50 mln USD. 

W minionych latach informowano, że pierwszym raperem, który osiągnął status miliardera, jest Dr Dre. Miała się do tego przyczynić sprzedażą przez niego biznesu słuchawek Beats spółce Apple. W ubiegłym roku Forbes wyliczył jednak, że Dr Dre ma majątek wartości 770 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane