Pierwszy raper został miliarderem

opublikowano: 04-06-2019, 22:00

Jay-Z został oficjalnie uznany pierwszym raperem miliarderem.

„Forbes” ogłosił, że według „konserwatywnych” szacunków łączny majątek męża Beyonce przekroczył 1 mld USD. Magazyn podkreśla, że Jay-Z zbudował imperium w biznesie muzycznym, modowym, inwestycyjnym i handlu nieruchomościami, kreując marki, a nie tylko je wspierając. 49-letni Jay-Z stał się znany w 1996 r., kiedy wyszedł jego debiutancki album „Reasonable Doubt”. Wydany w 2001 r. album „The Blueprint” został w marcu dodany do zbiorów muzycznych Biblioteki Kongresu USA w związku z uznaniem go za dzieło „znaczące kulturowo, historycznie i estetycznie”.

Wśród aktywów, które ma Jay-Z, „Forbes” wymienia m.in. katalog muzyczny o wartości 75 mln USD, akcje Ubera o wartości 70 mln USD, udziały w serwisie streamingowym Tidal o wartości 100 mln USD oraz kolekcję dzieł sztuki o wartości około 50 mln USD. W minionych latach informowano, że pierwszym raperem, który osiągnął status miliardera, jest Dr Dre. Miała się do tego przyczynić sprzedaż jego biznesu słuchawek Beats spółce Apple. W ubiegłym roku „Forbes” wyliczył jednak, że Dr Dre ma majątek wartości 770 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy