PIMCO zachęca do złotego

MD
08-01-2010, 10:17

Pacific Investment Management Co., największe na świecie towarzystwo funduszy obligacji, spodziewa się aprecjacji złotego.

Michael Gomez, współkierujący działem rynków wschodzących w PIMCO spodziewa się dalszego napływu kapitałów na rynki akcji i obligacji gospodarek wschodzących w 2010 roku. Ale ich dług denominowany w dolarach raczej już nie będzie tak drożał jak w ubiegłym roku. To powoduje, mówi Gomez, że wyceny złotego, a także meksykańskiego peso i południowokoreańskiego wona są „atrakcyjne i zachęcające”.

Gomez zarządza sześcioma funduszami obligacji. Jednym z nich jest dysponujący 2,7 mld USD aktywów Emerging Markets Bond Fund, który w ubiegłym roku zyskał 30,5 proc., najwięcej od 2003 roku. Menedżer zwraca uwagę, że złoty zyskał 3,9 proc. w ubiegłym roku. Brazylijski real aż 34 proc., co było najlepszym wynikiem wśrod walut gospodarek wschodzących. Mniejsza aprecjacja złotego powoduje, że polska waluta staje się „kusząca w perspektywie długoterminowej”. Według Gomeza, dobre prognozy dla złotego wynikają z wzrostu gospodarczego, malejącego deficytu na rachunku obrotów bieżących i napływających do Polski bezpośrednich inwestycji gospodarczych.

MD, Bloomberg
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PIMCO zachęca do złotego