Pizza Park zaczęła działać

Dominika Malik
11-05-2001, 00:00

Pizza Park zaczęła działać

Firma Aquarius Promotion z Katowic zorganizowała I Mistrzostwa Śląska Dziennikarzy w Sporządzaniu Pizzy. Impreza zainaugurowała działalność restauracji Pizza Park w Chorzowie.

Na terenie Rura Parku przy ul. Złotej w Chorzowie odbyły się I Mistrzostwa Śląska Dziennikarzy w Sporządzaniu Pizzy. Impreza została zorganizowana przez firmę Aquarius Promotion z Katowic, z okazji otwarcia restauracji Pizza Park. Wzięli w niej udział przedstawiciele 14 śląskich mediów, którzy musieli wykazać się umiejętnością sporządzania pizzy.

Jury oceniało uczestników za rozwałkowanie ciasta, krojenie warzyw oraz smak i wygląd pizzy. Ponadto testowało również wiedzę o winie, pizzy oraz Włoszech.

Pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Radia Katowice, a dwa kolejne — przedstawiciele „Trybuny Śląskiej” i radia RMF FM. Zwycięskie drużyny wybrały trzy placówki opiekuńczo-wychowawcze, które otrzymały od sponsorów zestawy nagród na łączną kwotę 7 tys. zł. Nagrody trafiły do Ośrodka Rehabilitacyjno-Oświatowego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Katowicach-Piotrowicach, Pogotowia nr 1 w Katowicach oraz Domu Dziecka w Chorzowie.

Budową Rura Parków, czyli całorocznych, klimatyzowanych placów zabaw dla dzieci, zajmowała się firma Videograf, główny udziałowiec spółki Rodzinne Parki Rozrywki z Katowic. Do tej pory wybudowała ona siedem takich obiektów. Na Śląsku, poza Chorzowem, mieszczą się one w centrum handlowym King Cross w Katowicach, Plejadzie w Bytomiu oraz na terenie hipermarketu Tesco w Tychach. Poza tym dwa Rura Parki znajdują się w Łodzi i jeden w Krakowie. Na ich budowę spółka wydała około 18 mln zł. W każdym obiekcie, który może pomieścić od 30 do 80 dzieci, znajdują się rakiety kosmiczne, zjeżdżalnie, huśtawki i bujaki.

OCENIĄ KLIENCI: O zwycięstwie drużyny decydowała nie tylko umiejętność wykonania pizzy, ale i wiedza teoretyczna. Umiejętności kucharzy mają być wykorzystane w pięciu lokalach, jakie do 2004 r. zamierza wybudować spółka Rodzinne Parki Rozrywki.

NAGRODY DLA DZIECI: W zmaganiach w trudnej sztuce przyrządzania pizzy zwyciężyła drużyna Radia Katowice, przed redakcją „Trybuny Śląskiej” i radia RMF FM. Nagrody trafiły do śląskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

STANĄ DO WALKI: Bernadeta Hermann, dyrektor Rura Parku w Chorzowie, liczy, że lokal Pizza Park będzie dziennie odwiedzać średnio 100 osób. W rywalizacji ze śląskimi pizzeriami pomóc mają również liczne promocje, m.in. darmowy dowóz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pizza Park zaczęła działać