PKO BP pożyczy miliardy emerytom

ET
opublikowano: 06-10-2009, 00:00

Nie tylko zbiera pieniądze emerytów. Bank pomaga państwu na czas wypłacić emerytury. Wydał na FUS 1,7 mld zł.

Nie tylko zbiera pieniądze emerytów. Bank pomaga państwu na czas wypłacić emerytury. Wydał na FUS 1,7 mld zł.

2,5 mld zł — taka jest wartość konsorcjalnego kredytu, jakiego udzielił wczoraj PKO BP. W komunikacie giełdowym czytamy tylko, że bank wyłożył z tej kwoty 1,7 mld zł i że chodzi o dużego klienta. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jest nim Fundusz Ubezpieczeń Społecznych (FUS), który dostał kredyt na poprawę płynności. O wsparciu dla FUS w sferach rządowych mówiło się już od późnej wiosny tego roku. Fundusz mocno cierpi z powodu mniejszych składek ubezpieczeniowych i oczywiste było, że będzie potrzebował pieniędzy. Pierwsze rozmowy o kredycie prowadził jeszcze Jerzy Pruski, były prezes PKO BP. Sprawę sfinalizował Wojciech Papierak, p.o. prezesa.

Jak się dowiedzieliśmy, PKO BP stanął do przetargu wspólnie z Nordeą. Konsorcjum za konkurenta miało tylko Pekao, którego oferta jednak odpadła. Kredyt został przyznany na rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu