PKO BP wchłonie Inteligo

Paweł Zielewski
opublikowano: 30-06-2005, 00:00

Nowa strategia, więc nowy zarząd. Inteligo straci niezależność — mówią internetowi bankowcy. Niczego nie straci — mówi PKO BP.

PKO BP, w którego grupie znajduje się Inteligo, zdecydował o wchłonięciu banku internetowego w swoje struktury. Zdaniem Konrada Korobowicza, prezesa Inteligo, którego kadencja skończyła się wczoraj, decyzja ta oznacza rezygnację z niezależności banku internetowego, poświęcenie mniej uwagi rozwojowi produktów i obranie generalnie jednego kierunku...

—...czyli rozpoczęciu spychania Inteligo do roli kolejnego kanału dystrybucyjnego produktów banku PKO BP. Od jakiegoś już czasu różniliśmy się z zarządem PKO BP w wizji rozwoju banku — twierdzi Konrad Korobowicz.

Jego zdaniem, PKO BP marginalizował konieczność większego rozszerzenia oferty o inwestowanie w fundusze inwestycyjne, silniejsze wejście na rynek płatności internetowych czy usług telekomunikacyjnych.

PKO BP oponuje.

— Inteligo jest spółką zależną PKO BP i jego strategia rozwoju nie ulega zmianie. Nadal konto Inteligo będzie sztandarowym produktem bankowości internetowej grupy PKO BP, a zmieniony zarząd złożony jest z ludzi, którzy znają Inteligo od środka. Prezesem spółki zostanie Jacek Pomaradzki. Wchłonięcie Inteligo tak naprawdę niczego nie zmieni — zapewnia Marek Kłuciński, rzecznik PKO BP.

Trudno rozstrzygnąć, kto ma rację i czy Inteligo, które od początku 2005 r. skutecznie zmniejsza dystans do należącego do BRE Banku mBanku, straci niezależność, którą do tej pory silnie podkreślał. Pokaże to czas i oferta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKO BP wchłonie Inteligo