PKP poszuka innowacji u start-upów

PKP i innowacje? Krok we właściwą stronę – spółka czeka na propozycje nowatorskich, gotowych rozwiązań, które podniosą standard podróżowania.

Rusza „Konkurs na innowacje dla PKP”. Projekt jest realizowany przez spółkę PKP, Fundację Grupy PKP, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) i Business Link. Poszukiwane są innowacyjne rozwiązania, które zwiększą funkcjonalność obiektów PKP, a także technologiczne pomysły na to, jak poprawić bezpieczeństwo i komfort korzystania z dworców oraz usprawnić system informacji PKP.

- Dzięki młodemu i kreatywnemu zespołowi udało nam się w ostatnich latach wprowadzić zmiany, które poprawiły jakość polskiej kolei. Dalszy rozwój i dostosowanie się do potrzeb klientów wymagają innowacyjnego podejścia. Dlatego postanowiliśmy ogłosić „Konkurs na innowacje” – zaznaczył Jakub Karnowski, prezes PKP.

Spółka ponownie stawia więc na młodych przedsiębiorców. Dla start-upów to idealna okazja do pokazania światu własnych projektów i wprowadzenia ich na rynek. 

- Autorzy najlepszych projektów będą mogli wyjechać na program akceleracyjny do Londynu, otrzymają także możliwość rozwoju i wdrożenia swojego pomysłu we współpracy z Fundacją Grupy PKP. Cieszy mnie, że współpraca świata startupowego z korporacjami, przy wspólnych projektach, nabiera intensywności. To znak, że żyjemy w innowacyjnym kraju - dodaje Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej, w ekosystemie której działają AIP i sieć Business Link.

Zgłoszenia można nadsyłać do 11 października 2015 r. za pośrednictwem strony internetowej: www.pkpsa.pl/innowacje. Nagrodzonych zostanie pięć najlepszych produktów lub usług.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / PKP poszuka innowacji u start-upów