Płaca minimalna w czerwcu do Sejmu

opublikowano: 17-02-2007, 17:38

Minister pracy i polityki społecznej Anna Kalata zapowiedziała, że w czerwcu trafi do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o płacy minimalnej.

Minister pracy i polityki społecznej Anna Kalata zapowiedziała, że w czerwcu trafi do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o płacy minimalnej. Podczas wspólnej konferencji prasowej Anna Kalata oraz wicepremier Andrzej Lepper zapewniali, że podniesienie minimalnej płacy jest niezbędne, aby Polacy nie musieli wyjeżdżać do pracy za granicę.

Minister pracy i polityki społecznej podkreśliła, że nie można pozwolić na to, aby nadal 65 procent pracowników w Polsce zarabiało poniżej przeciętnego wynagrodzenia. Zwróciła jednak uwagę, że podniesienie z dnia na dzień płac mogłoby zachwiać konkurencyjnością na naszym rynku pracy.

- Dlatego też zmiany powinny być wprowadzane stopniowo i być poprzedzone rozmowami z udziałem przedstawicieli związków zawodowych - wyjaśniła Anna Kalata.

Z kolei wicepremier Andrzej Lepper zwrócił uwagę, że przy tak niskich płacach, w naszym kraju brakuje rąk do pracy. Minister rolnictwa podkreślił, że obowiązkiem rządu jest wprowadzenie takich ustawowych rozwiązań, aby zatrzymać pracowników w kraju.

- Jeśli nie podniesie się płac do 70-ciu procent średniej, która jest w innych krajach zachodnich, na przykład w Niemczech, ludzie będą dalej wyjeżdżać- uważa Andrzej Lepper.

DA, IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane