Platformy Holding Nieruchomości

Dawid Tokarz, Agnieszka Berger
opublikowano: 05-08-2011, 06:43

Państwowego giganta z 230 mln zł gotówki opanowali ludzie związani z PO i resortem skarbu....

Tydzień temu na konferencji prasowej Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zaprezentowało Grupę PHN, wielki państwowy holding, stworzony na bazie ośmiu spółek, będący właścicielem 1,3 tys. hektarów niezabudowanych działek i 200 tys. mkw. powierzchni biurowej, mieszkaniowej i logistycznej. Przy okazji okazało się, że data wejścia na GPW giganta wycenianego wstępnie na 2,3 mld zł jest nieznana.

Inwestorzy zainteresowani megaofertą muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Szczególnie że po drodze może zmienić się rząd, a z nim i koncepcja dotycząca Grupy PHN. Kto do czasu decyzji o debiucie będzie sprawował władzę w spółce, która poza nieruchomościami ma też, jak ustalił "PB", aż 230 mln zł wolnej gotówki?

Prezesem Grupy PHN jest Wojciech Papierak, menedżer znany z wieloletniej działalności w branży bankowej i dobrych relacji z obecnym szefostwem MSP. W zarządzie Papierak zasiada m.in. ze Sławomirem Frąckowiakiem, kiedyś prezesem Opoczna, a jednocześnie znajomym Michała Boniego, ministra w rządzie i najbliższego doradcy Donalda Tuska. Jeszcze więcej związków z Platformą można odnaleźć w składzie rady nadzorczej Grupy PHN. 

Platformy Holding Nieruchomości Platformy Holding Nieruchomości Platformy Holding Nieruchomości Platformy Holding Nieruchomości

Więcej w piątkowym Pulsie Biznesu. Kup e-wydanie!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz, Agnieszka Berger

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy