Płatnik do aktualizacji

IWA
opublikowano: 17-01-2012, 00:00

SKŁADKA RENTOWA

Będzie zmiana programu Płatnik. Wynika z podwyższenia składki rentowej, wprowadzonej nowelizacją ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Od lutego 2012 r. wzrośnie ona do 8 proc. Ubezpieczony będzie nadal opłacał jej część w wysokości1,5 proc., a płatnik w podwyższonej do 6,5 proc. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o uwzględnieniu tej zmiany składki na ubezpieczenia rentowe w dokumentach rozliczeniowych składanych za okres od lutego 2012 r.

Jednocześnie poinformował, że w celu zapewnienia prawidłowej realizacji wymagań wynikających z nowych przepisów na stronach internetowych Zakładu zostanie opublikowany pakiet aktualizacyjny do programu Płatnik (http://www.zus.pl). Szczegółowe informacje będą tam zamieszczone po wejściu w życie nowelizacji, czyli w lutym. Płatnicy składek powinni zainstalować aktualizację przed sporządzeniem dokumentów rozliczeniowych za luty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu