Play będzie miał szefa z Orange

opublikowano: 18-04-2018, 20:28
aktualizacja: 18-04-2018, 20:31

Jørgen Bang‑Jensen, kierujący operatorem sieci Play od 2009 r., zdecydował się na ustąpienie funkcji. Od sierpnia zastąpi go Jean-Marc Harion.

Kończy się epoka na polskim rynku telekomunikacyjnym. Jørgen Bang‑Jensen, który od maja 2009 r. był prezesem P4, operatora sieci Play, postanowił ustąpić ze stanowiska z końcem lipca. Spółka poinformowała o tym w raporcie giełdowym, informację podał też na Twitterze Marcin Gruszka, rzecznik sieci.

Jean-Marc Harion
Wyświetl galerię [1/2]

Jean-Marc Harion fot. REUTERS/Francois Lenoir /Forum

- Nasz szef, mój bezpośredni fantastyczny szef Jørgen Bang-Jensen postanowił (osobiście postanowił), że to co miał zrobić w Play zrobił dobrze i czas na zmianę. Bedzie z nami do końca lipca 2018 r. - napisał Marcin Gruszka.

Wieloletni prezes pozostanie znaczącym akcjonariuszem spółki i - zgodnie z komunikatem Playa - "będzie dostępny w zakresie doradztwa wysokiego szczebla dla P4".

Jean-Marc Harion, który będzie nowym prezesem P4, ma ponad ćwierć wieku doświadczenia na rynku telekomunikacyjnym. Stworzył firmę Computer Channel, którą rozwijał przez dekadę, a potem sprzedał grupie France Telecom. Potem był menedżerem w strukturach Orange - odpowiadał m.in. za rozwój na rynkach amerykańskich i był szefem sieci na Dominikanie. Ostatnio, w latach 2011-2016 był szefem Mobistar (operator z francuskiej grupy, działający pod tym szyldem w Belgii do 2016 r.), a potem Orange Egypt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu