Play przestał rządzić w odbieraniu

opublikowano: 09-04-2018, 22:00

Liderowi trudniej skubać konkurentów.

Przez ostatnią dekadę Play kwartał po kwartale odbierał im rynek, aż w końcu stał się największym operatorem w kraju pod względem liczby kart SIM. Sukcesy Playa były widoczne m.in. w statystykach przenoszenia numerów między operatorami, publikowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, w których najmłodszy z dużych operatorów regularnie odbierał konkurentom nawet o kilkadziesiąt tysięcy numerów więcej, niż im oddawał. Dobra passa się jednak skończyła.

Zobacz więcej

Fot. Fotolia

W pierwszym kwartale 2018 r. Play przejął 152 tys. numerów, a oddał 153 tys., czyli był 1 tys. na minusie. To pierwszy negatywny wynik tego operatora w historii. Na jeszcze większym minusie byli konkurenci — T-Mobile i Orange. Dodatnim wynikiem może się natomiast pochwalić Polkomtel, operator sieci Plus. W pierwszym kwartale wszystkich zakasował jednak wirtualny Premium Mobile, który odebrał konkurentom o 10,6 tys. numerów więcej, niż stracił na ich rzecz. Od niedawna kontrolę nad operatorem ma grupa Zygmunta Solorza-Żaka, do której należy też Plus. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu