PlayWay hurtowo wprowadza na giełdę

opublikowano: 28-05-2018, 22:00

Kolejna spółka z portfela producenta gier jeszcze przed wakacjami chce zadebiutować na małej giełdzie.

Ultimate Games to producent i wydawca gier, specjalizujący się w tytułach na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne, a w szczególności — w symulatorach wędkarstwa. Prawie 50 proc. akcji spółki kontroluje PlayWay.

Kurs Playway, którego prezesem jest Krzysztof Kostowski, wzrósł w tym roku już o ponad 170 proc.
Zobacz więcej

Rakieta

Kurs Playway, którego prezesem jest Krzysztof Kostowski, wzrósł w tym roku już o ponad 170 proc.

Ultimate Games jest producentem i wydawcą m.in. gry „Ultimate Fishing Simulator”, która w dniu premiery (jako gra w tzw. early access) na PC znalazła się na 6. miejscu wśród globalnych bestsellerów platformy Steam. Od czasu premiery gra została pobrana na urządzeniach mobilnych około 3 mln razy. W 2017 r. spółka osiągnęła 1,3 mln zł przychodów netto ze sprzedaży i 0,4 mln zł zysku. Niemal cały wynik finansowy został wypracowany w czwartym kwartale, kiedy to swoją premierę miały kluczowe tytuły Ultimate Games. Według szacunków zarządu, w I kwartale tego roku spółka osiągnęła 0,22 mln zł zysku netto i 0,7 mln zł przychodów. Firma nie przeprowadzała tzw. pre-IPO.

— Debiut na rynku NewConnect to ważny etap rozwoju spółki. Co prawda obecnie nie potrzebujemy dodatkowego finansowania, ale rok temu obiecaliśmy naszym inwestorom debiut na giełdzie, więc dotrzymujemysłowa — mówi Mateusz Zawadzki, prezes Ultimate Games.

Liczy, że debiut na NewConect będzie równie efektowny, jak ten z minionego piątku, kiedy walory CreativeForge Games podrożały o 166 proc. Jej akcjonariuszem jest również PlayWay, a inna spółka z portfela — Moonlit — przyjmuje do 12 czerwca zapisy na akcje w ofercie publicznej, wartej 2 mln zł. Do debiutu szykują się także dwie kolejne firmy — Movie Games i ECC Games. © Ⓟ

29 Tyle spółek zależnych i stowarzyszonych wchodziło na koniec 2017 r. w skład grupy kapitałowej PlayWay.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PlayWay hurtowo wprowadza na giełdę