„Pluskwa noworoczna” dotknęła ok. 5 tys. drukarek fiskalnych

GSU
opublikowano: 02-01-2020, 14:17

Błąd zegara unieruchomił około 5 tys. drukarek fiskalnych Delio blokujący możliwość wystawienia paragonów z właściwą datą. Producent pracuje, aby jak najszybciej usunąć awarię. Drukarki dotknięte usterką to 0,5 proc. wszystkich funkcjonujących urządzeń z portfolio giełdowego Compu.

- Awaria dotyczy starszego typu urządzeń - jeszcze typu offline, których już nie ma w naszej ofercie od dwóch lat. Uruchomiliśmy całą nasza sieć serwisową, żeby jak najszybciej pomóc usunąć awarię. Liczymy, że najpóźniej pojutrze wszystkie drukarki powinny już działać – mówi „PB” Robert Tomaszewski, prezes Compu.

Paragony
Zobacz więcej

Paragony fot. ARC

1 stycznia 2020 w drukarkach „Delio” wystąpił „błąd zegara” blokujący możliwość wystawienia paragonów z właściwą datą. Z drukarek, które uległy awarii, korzysta m.in. sieci Multikino Polska, czy cześć sklepów Dino.

Producent podał, że błąd został już zlokalizowany i określono sposób jego naprawy. Niemożliwe jest dokonanie naprawy u klienta i konieczna jest interwencja serwisu producenta.

- Drukarek, które dotknęła awaria jest obecne na rynku stosunkowo niewiele bo około 5 tys. To tylko 0,5 proc. wszystkich urządzeń grupy Comp, które funkcjonują obecnie na rynku – mówi prezes giełdowej spółki.

Giełdowa spółka poza marka Novitus ma też pod swoimi skrzydłami markę Elzab.

- Wszystkie inne urządzenia, w tym wszystkie kasy i drukarki typu online działają niezawodnie. Chcemy aby nasi klienci mieli pewność, ze mogą na nas zawsze liczyć, również w wypadku takiej usterki, która występuje pierwszy raz od 25 lat,  i dlatego indywidualnie będziemy z nimi rozmawiać, jak możemy im pomoc w tej sytuacji, poza szybkim usunięciem usterki, bo to nasz oczywisty obowiązek – mówi Robert Tomaszewski.

Novitus podał, że uruchomił specjalną akcję serwisową, a jego oddziały pracują bez przerwy nad usuwaniem usterek i maksymalnym przyspieszeniem wszystkich napraw. 

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy