PM Auto zbuduje salon Skody na Ursynowie

Krzysztof Kluska
17-05-2001, 00:00

PM Auto zbuduje salon Skody na Ursynowie

Pol-Mot Auto zamierza wybudować na Ursynowie nowy salon samochodowy Skody. Realizacja inwestycji, której koszt może osiągnąć 20 mln zł, powinna się rozpocząć podczas tegorocznych wakacji.

Pol-Mot Auto — importer samochodów Skoda i spółka zależna od Pol-Mot Holding — zamierza wybudować na warszawskim Ursynowie nowy salon. Przedstawiciele importera nie chcą na razie ujawniać dokładnych kosztów planowanego przedsięwzięcia. Nieoficjalnie szacuje się jednak, że postawienie nowoczesnego salonu samochodowego wraz z serwisem i stacją kontroli pojazdów to około 20 mln zł. Przedstawiciele PM Auto szacują, że zwrot nakładów przeznaczonych na budowę salonu nastąpi w ciągu 7-9 lat. Całe przedsięwzięcie sfinansuje Pol-Mot Holding.

Dobry punkt

Zdaniem Marka Pietraszka, członka zarządu PM Auto, nieprzypadkowo nowy salon będzie budowany właśnie na Ursynowie (przy ul. Puławskiej).

—- Południowa część Warszawy jest obszarem szybko rozwijającym się i bogatym, dlatego otwarcie właśnie tam nowego punktu sprzedaży uznaliśmy za najkorzystniejsze — komentuje Marek Pietraszek.

Mimo że firma na razie prowadzi prace związane z zakończeniem projektu nowego salonu, to wstępnie prognozuje się, że pierwsi klienci powinni być w nim obsłużeni już w połowie przyszłego roku.

Młodzi klienci

Przedstawiciele PM Auto nie ukrywają, że otwierając nowy salon samochodowy liczą szczególnie na młodych klientów.

— Na Ursynowie i w okolicach mieszkają głównie młodzi ludzie. Nasza oferta, obejmująca takie samochody jak Fabia czy Oktawia, spotyka się ze sporym zainteresowaniem właśnie tych klientów — twierdzi Marek Pietraszek.

Nie jest tak źle

— Na razie czekamy na pozwolenie z wydziału architektury Gminy Ursynów na rozpoczęcie budowy. Liczymy, że prace ruszą w okolicach sierpnia i potrwają nie dłużej, niż rok — dodaje Marek Pietraszek.

Budowane w stolicy nowe centra sprzedaży wskazują na to, że nie wszyscy podzielają opinię o dramatycznej sytuacji na rynku nowych samochodów. Kilka tygodni temu firma Citroen Polska rozpoczęła budowę swojej nowej siedziby — koszt inwestycji szacuje się na 37 mln zł.

— Sytuacja niektórych firm nie uległa zbyt wielkim zmianom, co więcej — niektóre koncerny odnotowują wzrosty sprzedaży. Najgłośniej jest obecnie o kłopotach Daewoo i Fiata, które mają faktycznie największe problemy w branży — twierdzi pragnący zachować anonimowość przedstawiciel jednego z importerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / PM Auto zbuduje salon Skody na Ursynowie