Po akta sądowe przez pośrednika

07-03-2013, 00:00

Nie trzeba samemu szukać zastępcy procesowego. Można zaoszczędzić czas i zlecić to pośrednikowi.

Udzielanie pomocy kancelariom w poszukiwaniu zastępców procesowych to nowa usługa R&P Kancelarii Analiz Rejestrów i Procedur, która działa od września 2012 r. Jej główną działalnością jest pozyskiwanie na zlecenie danych z dokumentów sądowych i rejestrowych. R&P jest platformą rozwiązań outsourcingowych, pozwalających pracownikom kancelarii prawnych szybciej, taniej i łatwiej dotrzeć do akt (w całości lub ich wybranych fragmentów) oraz pojedynczych dokumentów, katalogowanych w sądach, prokuraturach, urzędach, wydziałach Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) i innych rejestrach. Powstała z myślą o specjalistach, świadczących porady prawne na rzecz uczestników transakcji gospodarczych (fuzji, przejęć, cesji wierzytelności itp.) oraz o prawnikach, udzielających pomocy stronom postępowań sądowych i administracyjnych (w tym podatkowych). Wymyślili ją i założyli dwaj absolwenci prawa — Michał Feliks i Michał Stanisz.

Współpracując z firmami zajmującymi się świadczeniem usług doradczych, stwierdzili oni, że częste podróże po kraju dla wykonania fotokopii materiałów procesowych lub dokumentów rejestrowych w sądach gospodarczych zabierają zbyt dużo czasu. Stąd pomysł na założenie R&P, która wyręcza potrzebujących takich danych. Jak wyjaśnia Michał Feliks, kancelaria stworzyła w całym kraju sieć współpracowników z uprawnieniami aplikantów adwokackich i radcowskich. Mogą oni sięgnąć nie tylko do jawnych rejestrów, ale także — na podstawie niezbędnych upoważnień — dotrzeć do informacji dostępnych wyłącznie dla stron procesowych.

Dzięki tej „sieci” od niedawna można także łatwiej znaleźć aplikanta, który zastąpi prawnika w prowadzonej przez niego sprawie. Kancelaria szuka ich także na inne sposoby, m.in. w okręgowych izbach radców prawnych oraz adwokackich czy publikując ogłoszenia w internecie. Klienci R&P mogą zamówienia na usługi składać telefonicznie i e-mailowo. Kopie, fotokopie, kserokopie lub poświadczone urzędowo kopie dokumentów otrzymują — zależnie od wyboru — drogą elektroniczną, na płytach DVD oraz w tradycyjnej formie papierowej (przesyłka kurierska). Michał Feliks spodziewa się, że z czasem ta ostatnia forma zaniknie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Po akta sądowe przez pośrednika