Po godzinach

Renata Zawadzka
13-01-1999, 00:00

Jacek Socha

Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd podjął w ostatnich dniach bardzo odważne decyzje. Pierwsza z nich to wycofanie z obrotu publicznego akcji Universalu z powodu ukrywania istotnych informacji o wynikach finansowych spółki. Ukrywanie przed inwestorami informacji było również powodem ukarania Elektrimu najwyższą możliwą grzywną wysokości 500 tys. zł.

Piotr Kroenke

Dyrektor generalny Globe Trade Centre rozpoczyna w stolicy budowę Galerii Mokotów. Przedstawiciele spółki deklarują, że będzie to największy w stolicy kompleks handlowo-usługowy oraz rekreacyjny. Otwarcie kompleksu położonego na obszarze sześciu hektarów zaplanowano na Wielkanoc 2000 roku. Sam budynek będzie liczył 120 tys. mkw. Znajdą się w nim multiplex z 14 salami kinowymi, kręgielnia, restauracje, supermarket oraz 200 sklepów. Dla gości przygotowano 2000 miejsc parkingowych. Podpisano już dwie pierwsze umowy najmu powierzchni handlowej. Ster Kinekor uruchomi multiplex, a Ahold supermarket spożywczy.

Romuald Dzienio

AS Motors rozpoczyna nowy rok od podpisania kontraktu na sprzedaż i serwis autobusów produkowanych przez turecką firmę Otoyol. Do końca 1999 roku AS Motors będzie jedynym sprzedawcą i serwisantem pojazdów tej marki w Polsce oraz na Litwie, Łotwie i w Estonii.

NOTOWANIA

Jerzy Pawlak

Prezes Wielkopolskich Fabryk Mebli ma poważny problem. Od trzech lat trwa spór z fiskusem, a gra się toczy o niebagatelną kwotę 4,3 mln złotych. Według prezesa Pawlaka, urząd kontroli skarbowej dowolnie interpretuje przepisy podatkowe i żąda nie należnych mu kwot. Powołuje się przy tym na autorytety przepisów prawa fiskalnego. Nie zmienia to faktu, że spółka — by nie utracić ulgi podatkowej — będzie musiała zaspokoić główną część finansowych żądań fiskusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Renata Zawadzka

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / Po godzinach