Po godzinach

Karolina Guzińska, Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 20-05-1999, 00:00

Po godzinachRyszard Pietkiewicz

Kierowany przez niego Drosed otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na objęcie pakietu akcji Zakładów Drobiarskich Roldrob. Pozwoli to Drosedowi na przekroczenie 50 proc. głosów na WZA Roldrobu. Siedlecka spółka odkupi od Rolimpeksu 75,05 proc. udziałów Roldrobu za 8 mln zł. Zakup zostanie sfinansowany ze środków pochodzących z kredytu. Jako inwestor strategiczny Roldrobu, siedlecki Drosed zamierza kontynuować i rozwijać dotychczasowy profil produkcji tej firmy.

Tadeusz Wesołowski

Prezes Prospera z pewnością jest usatysfakcjonowany decyzją wojewody małopolskiego, który zaakceptował wybór firmy na inwestora strategicznego w Cefarmie Kraków. Na bazie tej firmy ma zostać utworzona spółka, w której ponad 50 proc. kapitału obejmie Prosper, a pozostała część będzie należała do Skarbu Państwa. Do realizacji tych zamierzeń potrzebna jest jeszcze zgoda Rady Ministrów na prywatyzację bezpośrednią, a także akceptacja ministerstwa skarbu. W 1998 roku Cefarm Kraków uzyskał ponad 250 mln zł przychodów ze sprzedaży. Spółka działa w Małopolsce, a jej udział w rynku szacowany jest na 2-3 proc.

Janusz Filipiak

Prezes Com- Archu ma powody do zadowolenia. Kierowana przez niego spółka będzie bowiem realizowała zamówienie Polskiej Telefonii Cyfrowej na rozszerzenie systemu dostępu (SecurID) oraz wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem firmy Axent Technologies. Wartość zamówienia przyjętego przez ComArch do realizacji szacowana jest na około 500 tys. zł.

NOTOWANIA

Bogusław Peczela

W oficjalnym komunikacie poinformowano, że prezes Odlewni Polskich zrezygnował z zajmowanego stanowiska. Powodem tej decyzji były słabe wyniki, jakie osiągała kielecka spółka. Pierwszy kwartał dla tej spółki nie był dobry. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego przychody ze sprzedaży wyniosły 13,3 mln złotych i były o 16 proc. niższe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska, Tadeusz Markiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach