Po godzinach

Karolina Guzińska
opublikowano: 22-06-1999, 00:00

Po godzinachStanisław Pacuk

Jak się okazało Kredyt Bank PBI, którym kieruje Stanisław Pacuk, nie zrezygnował z planów wrogiego przejęcia Banku Ochrony Środowiska. Po kilkumiesięcznej ciszy KB PBI zaczął ostatnio agresywnie skupować akcje BOŚ. Po piątkowych transakcjach pakietowych jego udziały zwiększyły się z 9,8 do 18,6 proc. Można jednak oczekiwać, że dotychczasowi właściciele BOŚ nie oddadzą bez walki swojego banku.

Ryszard Dereń

Kierowany przez niego Mostostal Zabrze ma już w około 80 proc. wypełniony portfel zamówień na 1999 rok. Stało się tak m.in. dzięki umowie wartości 190 mln zł na wybudowanie biurowca Business Center Katowice. Kontrakt ma być zrealizowany do końca 2001 roku. Jeszcze w tym roku spółka wykona roboty o wartości 15 proc. całej sumy umowy. Prognoza zarządu na 1999 rok przewiduje osiągnięcie przychodów na poziomie 900 mln zł i zysku netto wysokości 25 mln zł.

Tom Gresk

Został nowym prezesem zakładów piwowarskich BROK w Koszalinie. Tom Gresk jest Amerykaninem polskiego pochodzenia. Studiował na Uniwersytecie w Winsconin i przez 11 lat pracował w amerykańskim koncernie piwowarskim Miller Brewing Company w Milwaukee. Na stanowisku prezesa zastąpił Wiesława Szopińskiego, który pełnił tę funkcję od 1990 roku i zrezygnował ze stanowiska.

NOTOWANIA

Władysław Kaczmarczyk

Dotychczasowy prezes zakładów cukierniczych Wawel został odwołany wraz z zarządem i radą nadzorczą spółki. Nowym prezesem Wawela został Lech Wójcicki. Zmian personalnych żądali głównie akcjonariusze finansowi Wawela, mający 40-proc. udział w głosach na WZA: BIG Bank Gdański, PZU i AmerBank. Ich niezadowolenie spowodowane jest wynikami Wawela, którego wpływy ze sprzedaży na koniec 1998 roku wyniosły 136 mln zł przy około 11 mln zł straty. Po pięciu miesiącach 1999 r. odnotowano 700 tys. zł straty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach