Po godzinach

Wojciech Surmacz, Radosław Górecki
opublikowano: 29-06-1999, 00:00

Po godzinachStanisław Siewierski

Były prezes KGHM Polska Miedź otrzymał Nagrodę Miasta LubinaŐ98. Jego kandydaturę do tego honorowego wyróżnienia przedstawił Dariusz Milka, prezydent miasta, który w uzasadnieniu napisał, iż uważa Stanisława Siewierskiego za jednego z najbardziej profesjonalnych i skutecznych prezesów KGHM. Zdaniem prezydenta, były prezes przede wszystkim ochronił pracowników tej grupy kapitałowej przed grupowymi zwolnieniami. Wyróżniony zadeklarował, że otrzymaną nagrodę (10 tys. zł) w całości przekaże dzieciom górników, którzy zginęli w ubiegłorocznym wypadku w kopalni Lubin.

Piotr Kulikowski

Dotychczasowy wiceprezes i dyrektor ds. marketingu Indykpolu został prezesem spółki. Nie będzie miał jednak łatwego zadania, gdyż Indykpol przynosi straty. W maju tego roku wyniosły one 336 tys. zł. Tym samym za ostatnie pięć miesięcy przekroczyły 3,3 mln zł. Nowy prezes zapewnia, że będzie kontynuował główną strategię rozwoju spółki. Zapowiada on między innymi obniżenie kosztów i walkę z — jego zdaniem — niekontrolowanym importem drobiu.

Piotr Kowalczewski

Prezes PTE BIG Banku Gdańskiego, który zarządza OFE Ego, ma powody do radości, bowiem przybywa mu klientów. Do Ego przystąpiło już ponad 100 tys. uczestników. Okazuje się, że Ego wybierają w większości młodzi mężczyźni — ponad połowa uczestników nie przekroczyła 30 roku życia, a 60 proc. z nich to właśnie mężczyźni. W chwili obecnej w czołówce znajdują się OFE Commercial Union — ponad 1,2 mln uczestników, OFE PZU Złota Jesień — 880 tys. i OFE Nationale-Nederlanden — 850 tys.

NOTOWANIA

Adam Kapica

Wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych został odwołany ze stanowiska przez radę nadzorczą. Był odpowiedzialny za pion informatyczny. Jako jedyny z zarządu został negatywnie zweryfikowany. Przyczyną tej decyzji było prawdopodobnie zaniedbanie przez prezesa Kapicę przygotowania systemu informatycznego ZUS do reformy emerytalnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Surmacz, Radosław Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach