Po godzinach

Karolina Guzińska
opublikowano: 19-07-1999, 00:00

Po godzinachTomasz Sielicki

Computer- Land podpisał z BIG BG cztery kontrakty o łącznej wartości 40 mln zł. Spółka zaprojektuje, zainstaluje i wdroży pełną infrastrukturę teleinformatyczną w sieci Millenium, należącej do BIG BG. Ponadto ComputerLand zbuduje sieć rozległą wraz z systemem centralnego zarządzania w 145 placówkach banku oaz zainstaluje system poczty elektronicznej obejmującej wszystkie jednostki BIG BG oraz systemu elektronicznej bankowości.

Eric Meuriot

Kierowana przez niego spółka Lafarge Polska nabyła od Skarbu Państwa ostatni pakiet akcji (3,94 proc.) kombinatu cementowo-wapienniczego Kujawy za 12,2 mln zł. Lafarge Polska, członek francuskiej Grupy Lafarge, producenta cementu i materiałów budowlanych, ma większościowe udziały w cementowniach Wierzbica, Małogoszcz i Kujawy. Zakłady te mają zostać połączone w jedno przedsiębiorstwo Lafarge Cement Polska. Francuzi zainwestują w 1999 r. w jego rozwój około 120 mln zł.

Edward Nowak

Fabryka autobusów Autosan, wchodząca w skład kierowanej przez prezesa Nowaka Grupy Zasada, wygrała przetarg zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na dostawę pierwszej partii autobusów szkolnych. Sanocka spółka dostarczy 20 autobusów szkolnych Żaczek, w cenie netto 160 tys. zł za sztukę, oraz 20 atobusów Kleks, po 170 tys. zł.

NOTOWANIA

Marian Krzemiński

W wyniku przeszacowania aktywów KGHM wartość księgowa spółki kierowanej przez prezesa Krzemińskiego zmniejszyła się o ponad 66 mln zł. Wpłynie to negatywnie na wynik finansowy w lipcu. Trwały majątek Polskiej Miedzi zmniejszył się wskutek urealnienia wartości akcji spółki AQUAKONDRAD, które obniżono z kwoty 93 mln zł do 54 mln zł. Zarząd KGHM przeszacował w dół także wartość Miedziowego Centrum Zdrowia (o 11,6 mln zł) i spółki KGHM Congo SPRL (o 17 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach