Po godzinach

Markiewicz Tadeusz, Górecki Radosław, Jaźwińska Katarzyna
opublikowano: 02-08-1999, 00:00

Po godzinachJanusz Baryła

Prezes Mitexu nie może narzekać na brak pracy. Prowadzona przez niego spółka podpisała bowiem z PZU Development umowę, na mocy której zrealizuje budynek biurowo-mieszkalny. W skład prac wchodzi wykonanie infrastruktury technicznej, urządzenie terenu i parkingów podziemnych. Obiekt zostanie zbudowany w Warszawie. PZU Development zapłaci Mitexowi za wykonanie robót przy tej inwestycji prawie 28 mln zł netto.

Dariusz Baran

Kierowana przez niego spółka Clif osiąga rekordowe obroty na warszawskim parkiecie. Od chwili debiutu giełdowego inwestorzy zarobili na akcjach już 53 proc. Do tej pory właściciela zmieniło już 83 proc. akcji serii D, które były przedmiotem publicznej oferty. Być może ten wzrost jest spowodowany poczynaniami giełdowych spekulantów, którzy wykorzystują niewielką emisję.

NOTOWANIA

Jin Chul Suk

Operacja wymiany samochodów Lanos z wadliwie nałożonym lakierem to spory kłopot i dodatkowy koszt dla Daewoo, kierowanego w Polsce przez Jin Chul Suka. Chodzi o niebagatelną liczbę 8,5 tys. aut wyprodukowanych między styczniem a kwietniem tego roku. Podobno wymiana ma kosztować 120 mln złotych. Partnerem Daewoo w tym przedsięwzięciu był Henkel Surface Technologies, który również będzie partycypował w kosztach wymiany aut.

Kazimierz Wapiennik

Resort skarbu odwołał Kazimierza Wapiennika z funkcji prezesa Krakowskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Spirytusowego Destylarnia Polmos. Powodem decyzji było sprzedawanie przez tę fabrykę alkoholu po cenach dumpingowych, nawet poniżej nałożonego podatku akcyzowego. Krakowski Polmos znajduje się w bardzo złej sytuacji finansowej. W ubiegłym roku strata netto wyniosła 14,7 mln złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Markiewicz Tadeusz, Górecki Radosław, Jaźwińska Katarzyna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Pzu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach