Po godzinach

Karolina Guzińska
19-10-1999, 00:00

Po godzinachJan Musiolik

9 października 152 domy meblowe IKEA w 28 krajach były otwarte przez całą dobę. Szwedzka sieć osiągnęła w tym dniu najwyższe obroty w ponad 50-letniej historii firmy (wartość sprzedaży netto wyniosła około 326 mln zł). I trudno się dziwić, bo suma ta została podzielona w równych częściach pomiędzy ponad 40 tys. pracowników koncernu na całym świecie. Również IKEA w Polsce, kierowana przez Jana Musiolika, wypracowała 9 października najwyższe w ciągu 10-letniej obecności w naszym kraju obroty: 4 mln zł.

Leszek Frankiewicz

Objął funkcję dyrektora handlowego w Exact Software Poland, firmie produkującej oprogramowanie wspomagające działalność małych i średnich firm. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Ukończył także podyplomowe studia marketingu i zarządzania. Wiedzę tę poszerzył na kursach podstaw bankowości i zarządzania systemami bankowymi w Londynie. Wcześniej pracował m.in. jako informatyk w firmie Elgaz, kierował pracami filii Banku Inicjatyw Gospodarczych w Gdynii i pełnił obowiązki wiceprezesa ds. sprzedaży w Great Plains Software.

Jan Litwiński

Kierowane przez niego Polskie Linie Lotnicze LOT zdobyły miano najlepszego przewoźnika w regionie. Zadecydowali o tym czytelnicy miesięcznika Business Traveller, którzy wybrali PLL LOT na najlepszą linię lotniczą Europy Środkowej i Wschodniej w 1999 roku. Ale na tym jeszcze nie koniec. Jeśli potwierdzą się na razie nieoficjalne informacje, partnerem strategicznym LOT-u zostanie wkrótce Bristish Airways, co polskiemu przewoźnikowi otworzy okno na cały świat.

NOTOWANIA

Stanisław Gutek

Kierowane przez niego TUR Polisa złożyło do XVII Wydziału Gospodarczo-Upadłościowego Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości. Jednocześnie Polisa wystąpiła do ministra finansów o ponowne rozpatrzenie sprawy cofnięcia jej zezwolenia na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej. Licencję spółka utraciła we wrześniu z powodu permanentnie pogarszającej się sytuacji finansowej oraz trudności w znalezieniu inwestora strategicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach