Po godzinach

Karolina Guzińska
22-12-1999, 00:00

Po godzinach Bogusław Kott

Akcje kierowanego przez niego BIG Banku Gdańskiego osiągnęły w poniedziałek kolejne historyczne maksimum cenowe. Na fixingu płacono za nie 13,5 zł. Od początku grudnia średni wolumen obrotu wyniósł 86,6 tys. sztuk. W tym czasie kurs akcji banku zyskał ponad 30 proc. Zdaniem specjalistów, do wzrostu ceny może przyczyniać się niska płynność i mała liczba walorów BIG BG pozostających w obrocie.

Zenona Kwiecień

Kontrolowany przez nią Wistil odkupił od NFI Victoria pakiet akcji uprawniających do wykonywania 67,85 proc. głosów na WZA kaliskiej spółki Haft, produkującej firanki i obrusy. Na ten zakup, w większości sfinansowany ze środków własnych, Wistil wydał prawie 18 mln zł. Haft nie zostanie wchłonięty przez nowego właściciela. Obie spółki będą tworzyć grupę kapitałową. Po trzech kwartałach 1999 r. Wistil notuje 98,86 mln zł przychodów ze sprzedaży i 3,55 mln zł zysku netto.

Andrzej Woźniakowski

Computer Service Support Zeus, podmiot zależny od zarządzanej przez Andrzeja Woźniakowskiego spółki informatycznej i telekomunikacyjnej Computer Service Support, podpisał umowę z Dowództwem Marynarki Wojennej w Gdyni. Przedmiotem kontraktu jest dostawa i montaż dwóch zespołów przetwornicowych. Wartość umowy to 2,04 mln zł. Spółka dostarczy i zamontuje również stację transformatorową. Wartość tej umowy wynosi 355 tys. zł.

NOTOWANIA

Zbigniew Nasiłowski

Decyzją rady nadzorczej został odwołany z funkcji prezesa zarządu Animexu. Mogła się do tego przyczynić, zdaniem analityków, m.in. zbyt powolna restrukturyzacja holdingu, z czego nie był zadowolony największy akcjonariusz warszawskiej firmy — amerykański koncern Smithfield Foods. Do czasowego wykonywania czynności prezesa oddelegowano Roberta Żulewskiego, członka rady nadzorczej. W pierwszym półroczu 1999 grupa kapitałowa Animexu poniosła 37 mln zł straty operacyjnej, a jej ujemny wynik finansowy przekroczył 35 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach