Po godzinach

Karolina Guzińska
14-08-2000, 00:00

Po godzinachRyszard Kapluk

W ostatnim miesiącu kurs akcji kierowanego przez niego Remaku wzrósł o blisko 66 proc. i kilkakrotnie ustanawiał roczne maksima notowań. Wzrost zainteresowania walorami spółki to prawdopodobnie efekt poprawy wyników finansowych, które w I połowie 2000 r. wyniosły 40,6 mln zł przychodów netto ze sprzedaży i 1,8 mln zł zysku netto. Drugą przyczyną jest podpisanie kontraktów z Wheeler Energia Polska na łączną kwotę 71 mln zł.

Ryszard Dereń

Zarządzany przez niego Mostostal Zabrze podpisał z Faurecją Wałbrzych list intencyjny na wybudowanie pod klucz Fabryki Siedzeń Samochodowych w Wałbrzyskiej SSE. Wartość kontraktu wynosi 36,4 mln zł, a termin zakończenia prac przewidziano na lipiec 2001 r.

Janusz Baryła

9 sierpnia kierowana przez niego kielecka spółka Mitex podpisała umowę z Zarządem Miasta Józefów. Jej przedmiotem jest budowa w Józefowie hali basenu oraz budynku kotłowni wraz z węzłem technologicznym. Ryczałtowe wynagrodzenie spółki wynosi 8,2 mln zł. Termin realizacji kontraktu ustalono na 31 stycznia 2002 r.

Grażyna Brocka

NWZA kierowanego przez nią giełdowego Towarzystwa Ubezpieczeniowego Compensa zatwierdziło skonsolidowane sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności grupy Compensy za 1999 r. Grupa, do której należy majątkowe TU Compensa, Compensa Życie i PTE H-M-C, zakończyła 1999 r. stratą netto 92,59 mln zł. Skonsolidowana strata techniczna z ubezpieczeń majątkowych i osobowych zwiększyła się w ciągu 1999 r. z 17,68 mln zł do 86,09 mln zł, a skonsolidowana strata ubezpieczeń na życie wyniosła 2,33 mln zł. Pogorszenie wyników spowodował zbyt duży udział polis komunikacyjnych w portfelu ubezpieczeniowym i zaniżanie składek oraz straty firmy życiowej i PTE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach