Po godzinach

Aneta Królak
17-10-2000, 00:00

Po godzinachBarbara Lundberg

Analitycy Raiffeisen Zentralbank zalecają kupno akcji zarządzanego przez nią Elektrimu po cenie do 70 zł. Swoją pozytywną rekomendację tłumaczą tym, że w ciągu najbliższych 5 lat rynek telefonów komórkowych będzie wzrastał w tempie ponad 26 proc., a usług internetowych — 48 proc. rocznie. Specjaliści RFZ wzięli także pod uwagę deklarację zarządu dotyczącą sprzedaży spółek holdingu nie związanych z jego podstawową działalnością.

Władysław Bartoszewicz

Zarząd kierowanej przez niego spółki Polkomtel zaproponował swoim akcjonariuszom podniesienie kapitału akcyjnego do ponad 1,8 mld zł. Obecnie wynosi on 1,5 mld zł i podzielony jest na 15 mln akcji. Akcjonariusze spółki podejmą uchwałę w tej sprawie 31 października 2000 r. Do głównych udziałowców Polkomtela należą: PKN Orlen (19,61 proc.), KGHM (19,61 proc.), Vodafone (19,61 proc.), Tele Danmark (19,61 proc.) i Polskie Sieci Elektroenergetyczne (16,05 proc.).

Szymon Jachacz

Jeden z polskich banków złożył do Sądu Rejonowego w Warszawie wniosek o upadłość zarządzanej przez niego spółki Ocean. Firma nie poinformowała, który z banków domaga się jej upadłości. Prezes wyjaśnił tylko, że chodzi o spłatę weksla poręczonego spółce Evita. Sytuację firmy pogarsza fakt, iż do 21 lutego 2001 r. przedłużono areszt Wiesławowi Malinowskiemu, właścicielowi około połowy walorów spółki, podejrzanemu o wyłudzenia zwrotów podatku VAT.

Krzysztof Jarmuszczak

Prezes Polskiego Towarzystwa Reasekuracyjnego poinformował, że PZU Życie domaga się jego dymisji. 10 listopada odbędzie się NWZA PTR. PZU Życie złożyło wniosek o dołączenie do programu punktu dotyczącego zmiany prezesa PTR. Na zgromadzeniu głosowana będzie też uchwała, zobowiązująca zarząd PTR do podjęcia działań, mających na celu wprowadzenie spółki na giełdę. Prezes Jarmuszczak jest temu przeciwny i prawdopodobnie m. in. na tym tle doszło do konfliktu między nim a PZU Życie, które posiada 11,88 proc. akcji PTR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Królak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach