Po godzinach

Karolina Guzińska
31-01-2001, 00:00

Leszek Walczyk

Zarządzany przez niego Exbud podpisał z firmą Global Hotel Kraków (jest to podmiot zależny dewelopera — operatora sieci Holiday Inn w Polsce) umowę sprzedaży prawa wieczystego użytkowania oraz własności budowanego przez Exbud hotelu w Krakowie. Cena sprzedaży, obejmująca wyposażenie hotelu, wynosi 15,3 mln USD (około 62,7 mln zł).

Marian Krzemiński

Fundusz Inwestycji Kapitałowych KGHM Metale, podmiot zależny kierowanego przez prezesa Mariana Krzemińskiego KGHM Polska Miedź, kupił od Universalu pakiet 40,24 proc. akcji WFP Hefra, za które zapłacił 5,44 mln zł. Hefra produkuje wyroby platerowane, posrebrzane i srebrne. KGHM Metale kupił także — za 280 tys. zł — od Universalu 100 proc. udziałów Lefany, producenta nakryć stołowych z Legnicy.

Paweł Rzepka

Agencja ratingowa Moo-dy’s poddała ocenie Telekomunikację Polską, kierowaną przez Pawła Rzepkę. Agencja rozważa możliwość podwyższenia ratingu, który obecnie jest na poziomie BAA3. Ta decyzja Moody’s odzwierciedla zwiększenie zdolności TP SA do utrzymania jej udziału w rynku usług telefonii stacjonarnej i utwierdzenie pozycji w sektorze usług telefonii komórkowej. Moody’s ocenia, że potencjalne zwiększenie udziałów France Telecom w TP SA mogłoby mieć pozytywny wpływ na rating polskiego operatora.

Michel Morlet

Akcjonariusze zarządzanego przez niego Stomilu Olsztyn, posiadający ponad 20 proc. kapitału akcyjnego spółki, zażądali zwołania NWZA nie później niż do 8 marca. Zaproponowano, aby podczas obrad dokonać m.in. zmiany w składzie zarządu i rady nadzorczej. Akcjonariusze proponują też podjęcie uchwały w sprawie zobowiązania zarządu do wystąpienia o odszkodowanie na rzecz spółki. Odszkodowanie mieliby wnieść członkowie władz spółki oraz Compagnie Financiere Michelin, jako ponoszący odpowiedzialność za zawarcie przez spółkę umów ze spółkami Grupy Michelin. Wykonanie tych umów spowodowało, zdaniem akcjonariuszy, przekazanie przez spółkę nadmiernych świadczeń na rzecz grupy i nałożenie na nią kary przez Urząd Kontroli Skarbowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach