PO, SLD i PSL za podwyżkami dla nauczycieli

opublikowano: 24-01-2007, 12:42

Kluby PO, SLD i PSL popierają poprawki do budżetu na 2007 r. dotyczące podwyżek dla nauczycieli oraz zwiększenia wydatków na naukę.

Kluby PO, SLD i PSL popierają poprawki do budżetu na 2007 r. dotyczące podwyżek dla nauczycieli oraz zwiększenia wydatków na naukę - poinformowali w środę w Sejmie przedstawiciele klubów. W Sejmie trwa debata nad senackimi poprawkami do budżetu.

"Poprzemy większość poprawek senackich, szczególnie zwiększenie nakładów na szkolnictwo, naukę oraz na inwestycje. Jednak wcale nie zmienia to naszego krytycznego sądu o całym budżecie" - powiedział Zbigniew Chlebowski (PO). Platforma krytykuje, że w obecnej dobrej sytuacji gospodarczej rząd nie zdecydował się na reformę finansów publicznych, na obniżenie podatków i kosztów pracy. Według niego, "ten budżet powoduje, że podatki w 2007 roku rosną".

Anita Błochowiak (SLD) powiedziała, że jej klub już podczas wcześniejszych prac budżetowych proponował podwyżki dla nauczycieli. Jednak wicepremier, minister edukacji Roman Giertych utrzymywał wówczas, że w budżecie są wystarczające środki na ten cel - wyjaśniała posłanka. Skrytykowała też, że wiele poprawek senackich "zabiera" pieniądze z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS), tymczasem nie ma pieniędzy na podwyżki rent i emerytur.

Poprawki dotyczące edukacji i nauki poparł również Jan Łopata (PSL). Przyłączył się też do krytyki dotyczącej braku potrzebnych reform. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane