Pobudzić inwestycje na Pomorzu

opublikowano: 11-09-2016, 22:00

Ponad 195 mln zł pochłonie przedsięwzięcie „Invest in Pomerania 2020”. Inicjatywa, w której uczestniczą pomorskie samorządy, ma na celu wsparcie zagranicznych firm w inwestowaniu na Pomorzu. 113 mln zł będzie pochodziło z dofinansowania unijnego.

Ma powstać system zachęt inwestycyjnych i uruchomione działania promocyjne kierowane do określonych branż. W planach jest także stworzenie w regionie co najmniej trzech stref przemysłowych o łącznej powierzchni minimum 70 ha. Przygotowanie terenów inwestycyjnychma kosztować 126 mln zł. Zakończenie rozpoczętego w tym roku przedsięwzięcia przewidziano na czerwiec 2023 r. Wydatki na promocję inwestycyjną mają sięgnąć prawie 52 mln zł. Działania mają być skierowane do branż uznanych za kluczowe dla regionu. Zaliczono do nich m.in. IT, usługi dla biznesu, elektronikę, logistykę, biotechnologię, sektor morski i turystykę. Promocja ma być prowadzona głównie w krajach skandynawskich, USA, Niemczech, Japonii i Korei.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak, PAP

Polecane