Poczta Polska ma już umowę z BP

Tomasz Siemieniec
19-09-2001, 00:00

Poczta Polska ma już umowę z BP

Poczta Polska i kontrolowany przez nią Bank Pocztowy po trwających kilka miesięcy negocjacjach podpisały wczoraj umowę określającą zasady ich współpracy. Zastępuje ona kilkadziesiąt dotychczasowych umów.

Wiadomo, że nie skończy się tylko na parafowaniu umowy generalnej. Tuż po jej podpisaniu przedstawiciele PP i BP mają znowu usiąść do stołu.

— To porozumienie określa ogólne zasady współpracy. Musimy jeszcze ustalić wiele szczegółowych rozwiązań, dotyczących m.in. zasad podziału kosztów i zysków w konkretnych segmentach działalności — mówił 30 sierpnia Przemysław Sęczkowski, dyrektor finansowy Poczty Polskiej.

W dokumencie zapisane są m.in. wyłączność dla Banku Pocztowego w dostępie do placówek Poczty Polskiej, ścisła współpraca przy informatyzacji obu instytucji, wspólne działania marketingowe oraz zasady szkoleń mających przygotować pracowników Poczty Polskiej do pracy w banku.

Brak takiego dokumentu utrudniał współpracę PP z BP. Miał także decydujący wpływ na ocenę wartości banku i niewykluczone, że ten fakt przesądził o fiasku rozmów z Raiffeisenem, który przez kilka miesięcy miał wyłączność na zakup pakietu akcji banku, a jego oferta została odrzucona m.in. z powodu niskiej ceny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Siemieniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Poczta Polska ma już umowę z BP