Podatkowe fair play Orlenu

W lipcu na stacjach koncernu pojawią się przezroczyste skrzynki przeznaczone na przedarte paragony.

Powstaną z myślą o klientach, którzy nie chcą lub nie potrzebują dowodu zawarcia transakcji. Dzięki temu rozwiązaniu zyskają pewność, że ich paragony nie zostaną wykorzystane w działaniach szarej strefy podatkowej. Koncern w ten sposób wpisuje się w zainicjowane przez Ministerstwo Finansów działania zmierzające do uszczelnienia systemu podatkowego.

Akcja „Podatkowe Fair Play” ma pokazać klientom korzyści wynikających z uczciwych praktyk podatkowych i zlikwidować ryzyko, że na podstawie pozostawionych przez nich paragonów wystawiane będą tzw. puste faktury, mogące służyć do wyłudzeń podatku VAT. Pracownicy stacji paliw będą zachęcali klientów do odbierania paragonów. W razie rezygnacji dowód zapłaty zostanie przedarty i w obecności klienta umieszczony w przezroczystym pojemniku. W ten sposób PKN Orlen za pośrednictwem sieci ponad 1700 stacji paliw wspiera działania Ministerstwa Finansów.

— Doceniamy wszystkie inicjatywy wspierające uczciwe praktyki gospodarcze. O ich znaczeniu mogliśmy się przekonać, obserwując pozytywne zmiany na rynku paliw po wprowadzeniu przez rząd działań ograniczających szarą strefę. „Podatkowe Fair Play” jest naszym wkładem w rozwój transparentności podatkowej, która przynosi korzyści wszystkim, zarówno uczciwym przedsiębiorcom, jak i obywatelom — podkreśla Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen.

Od maja trwa pilotaż na czterech stacjach paliw koncernu: jednej płockiej oraz trzech warszawskich. Spółka aktywnie współpracuje także z Polską Organizacją Przemysłu i Handlu Naftowego i innymi firmami z branży paliwowej w celu wypracowania skutecznych mechanizmów ograniczających nieprawidłowości związane z wystawianiem tzw. pustych faktur.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Podatkowe fair play Orlenu