Podaż nadal "rządzi" na Wall Street

opublikowano: 10-10-2014, 22:09

Zakończenie tygodnia na amerykańskich giełdach miało nerwowy charakter i stało pod znakiem falowania indeksów.

Inwestorzy nie mogli się zdecydować w jakim kierunku je mocniej pchnąć mając w pamięci skalę czwartkowej przeceny i ewentualne nadzieje na równie mocne odreagowanie.

Bloomberg

Ostatecznie na finiszu znów dominowała podaż w efekcie czego indeks DJ IA stracił 0,69 proc. Wskaźnik S&P50zniżkował o 1,14 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadał aż o 2,33 proc.

Nerwowości na rynku towarzyszyły spore obrotu. W przypadku spółek z indeksu S&P500 wolumen był o ponad 80 proc. wyższy od średniej 30-dniowej.

Mocno taniały papiery Microchip Technology. Kurs zniżkował o 13 proc. po informacji, że wstępne wyniki kwartalnej sprzedaży znacząco odbiegły od prognoz analityków. Wśród przyczyn spółka wymieniła spadający popyt ze strony chińskich klientów,

W prestiżowej średniej przemysłowej Dow Jones, grupującej największe blue chipy spadkom przewodziły walory Intela, Microsoftu oraz Cisco,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane