Podlaskie: na firmy czeka 4,7 mln EUR

opublikowano: 02-07-2012, 00:00

W regionalnym konkursie przedsiębiorcy mogą zdobyć dotacje m.in. na prace badawczo-rozwojowe i zakup urządzeń.

Tak niepewną działalność jak B+R przedsiębiorcy wolą finansować z unijnych pieniędzy niż z własnego portfela. Dlatego kiedy tylko pojawia się możliwość sięgnięcia po wsparcie tego typu prac z Brukseli, skwapliwie z niej korzystają. Tak będzie zapewne i tym razem.

Przed firmami z Podlasia pojawiła się ostatnia w tym roku szansa finansowego wsparcia B+R — w czwartek wystartował nabór z działania 1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO). Do wzięcia jest 4,7 mln EUR.

— Przedsiębiorcy mogą zdobyć dotację na urządzenia laboratoryjne i na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w swoich firmach. Premiowane będą projekty, których wyniki zostaną wykorzystane w praktyce i dzięki którym powstaną miejsca pracy związane z B+R — mówi Izabela Smaczna- Jórczykowska, główny specjalista z departamentu zarządzania RPO w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.

Liczyć się będzie także potencjał badawczy firm i to, czy firma dzięki badaniom zwiększy konkurencyjność na rynku regionalnym, krajowym lub zagranicznym.

Z konkursu mogą skorzystać przedsiębiorcy, ale także samorządy i instytucje, które zarządzają parkami technologicznymi, naukowo-technologicznymi i przemysłowymi. Czekają na nie pieniądze, m.in. na budowę, rozbudowę i remont obiektów oraz zakup i instalację specjalistycznych urządzeń i aparatury. Mikro- i małe przedsiębiorstwa mogą otrzymać dofinansowanie nawet 70 proc. kosztów projektu. W przypadku firm średnich ten wskaźnik wynosi 60 proc., natomiast duże i działające w sektorze transportu mają szanse na zwrot połowy wydatków.

31.08

Tego dnia mija termin składania wniosków w konkursie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Punkt informacji ul. Poleska 89, pokój nr 1 15-874 Białystok Infolinia: 0 801 308 013 informacja@rpowp.wrotapodlasia.pl Izabela Witaszek tel.: +48 42 664-37-94, e-mail: i_witaszek@larr.lodz.pl Dorota Krajcarz tel.: +48 42 291-78-80, e-mail: d_krajcarz@larr.lodz.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu