Podniebny full wypas

opublikowano: 23-07-2009, 09:47

Radiowa odprawa, indywidualna kapsuła i flota napędzana śmieciami — tak będziemy latali w 2093 r.

Na pytanie o to, jak będziemy latali w przyszłości, próbowali odpowiedzieć przedstawiciele fińskich linii lotniczych Finnair, Airbusa i firmy doradczej PricewaterhouseCoopers. Przewidywaniom ekspertów towarzyszył konkurs dla internautów. Od marca na stronie www.departure2093.com można było głosować na propozycję samolotu przyszłości. Najwięcej głosów zebrał przeznaczony na loty krótkodystansowe A600-850 w kształcie skrzydła.

Ponad tysiąc internautów wzięło też udział w dyskusji o przyszłości lotnictwa cywilnego. Ich pomysły okazały się zbieżne z opiniami ekspertów. Podróże lotnicze będą coraz tańsze, a co za tym idzie — coraz popularniejsze. Linie lotnicze i producenci samolotów, żeby nadążyć za popytem, będą musieli dostarczać bardzo różne modele maszyn — od małych, dobrze wyposażonych do lotów prywatnych, po przestrzenne pokłady dla mas.

AH

Więcej w papierowym wydaniu "PB"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Podniebny full wypas