Podpisano umowy w sprawie lotniska w Modlinie

Polska Agencja Prasowa SA
06-07-2005, 19:06

W środę w Warszawie podpisano trzy umowy kluczowe dla uruchomienia Portu Lotniczego Modlin - poinformowała w komunikacie przesłanym PAP rzeczniczka prasowa Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL) Edyta Mikołajczyk.

W środę w Warszawie podpisano trzy umowy kluczowe dla uruchomienia Portu Lotniczego Modlin - poinformowała w komunikacie przesłanym PAP rzeczniczka prasowa Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL) Edyta Mikołajczyk.

    Umowy dotyczą: zakupu przez PPL części udziałów w nieruchomości po wojskowym lotnisku w Modlinie należącej do Agencji Mienia Wojskowego (AMW) o powierzchni 292 ha; wykonania przez PPL modernizacji lotniska; powierzenia przez PPL i AMW zarządzania lotniskiem spółce Port Lotniczy Modlin.

    Jak informuje komunikat, podpisanie tych umów otwiera drogę do uzyskania przez Port Lotniczy Modlin wpisu do Rejestru Lotnisk Cywilnych i rozpoczęcia prac modernizacyjnych na lotnisku. Jak powiedział PAP prezes spółki Port Lotniczy Modlin Marek Sidor, planowany termin uruchomienia działalności lotniska to przełom roku 2005 i 2006. Lotnisko ma obsługiwać tanie linie i loty czarterowe. Docelowo lotnisko będzie mogło obsługiwać do 2 mln pasażerów rocznie.

    Lotnisko w Modlinie to dawne lotnisko wojskowe. Położone jest 35 km na północ od Warszawy, obok drogi krajowej nr 7 (Chyżne-Gdańsk). W pobliżu znajdują się mosty przez Wisłę w Zakroczymiu i Kazuniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Podpisano umowy w sprawie lotniska w Modlinie