Pogrzeby w internecie

ŁO
opublikowano: 25-03-2014, 00:00

Biznesmen z Irlandii wpadł na pomysł transmitowania pogrzebów „na żywo” w internecie.

Klientami firmy, która chce transmitować nabożeństwa żałobne i pochówki, są emigranci, którzy nie są w stanie przybyć do rodzinnego kraju na pogrzeb bliskich, a także ludzie w podeszłym wieku przebywający w szpitalach lub domach opieki. Osoby, które decydują się na usługę, otrzymują link do internetowej transmisji z pogrzebu, ale mogą też nabyć nagranie całej uroczystości.

Alan Foudy zdecydował się na to po tym, jak otrzymał pytanie od klientów o możliwość nagrania płyty DVD z pogrzebu dla osób, które nie będą mogły w nim uczestniczyć. Jego zdaniem, pogrzeby „na żywo” mogą pomóc stworzyć 10 miejsc pracy w ciągu 18 miesięcy.

Biznesmen zapewnia też, że usługa chroniona jest hasłem, które ogranicza listę osób do osób upoważnionych. Konieczna jest też zgoda rodziny zmarłego i duchownego prowadzącego pogrzeb.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane